iPhone SE Türkiye’de Satışta! İşte Fiyatı

iPhone SE için Apple tarafından yapılan tanıtımlarda Türkiye'de satışa çıkacağı belirtilse de bu konuda net bir tarihin verilmemesi soru işaretleri yaratmıştı. Yapılan son açıklamada cihazın satışa çıkarıldığı belirtildi.

780 0
780 0

Apple tarafından iPhone SE için yapılan resmi açıklamalarda cihazın bugünden itibaren Türkiye’de satışa sunulduğu ve kullanıcıların çevrimiçi olarak hemen cihazı alabileceği belirtildi. Apple resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulan cihazların fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmazken iPhone SE 16 GB model 1999 Türk Lirası üzerinden satılıyor. 16 ve 64 GB olarak 2 sürüm halinde kullanıma sunulacak iPhone SE’nin 64 GB versiyonu ise 2399 Türk Lirası.

İnternet sitesi üzerinden yapılan satışlarda kullanıcılar kolay bir şekilde alışveriş yaparak yeni telefon modeline sahip olabilecek. iPhone SE ile farklı bir telefon deneyimi sunmayı amaçlayan Apple bu konuda 64 bit mimarisi, A9 işlemci ve 4 inçlik ekranı ile Apple tutkunlarına yeni bir model sunuyor.

Apple tarafından bir önceki modellerde daha geniş ekranların tercih edilmesi ve bu modelde ekran ölçülerinde ciddi bir küçülmeye gidilmesi kullanıcılar tarafından eleştirilen en önemli noktalardan birisi olurken telefonu kullanan kişiler kısa süre içerisinde bu alışkanlık kazanılabilecek. Apple tarafından böyle bir kararın alınmasının arkasında hangi sebebin yattığı öğrenilemese de bundan sonraki cihazlardaki ekran boyutlarının ne olacağı da merak ediliyor. 

In this article

Join the Conversation