Kaybolan Mesaj Özelliği Facebook Messenger İçin Düşünülüyor

Facebook Messenger'a, belirlenen süre sonunda otomatik olarak silinen mesaj özelliği gelebilir. Yeni ekran görüntüleri, Facebook Messenger'a kaybolan mesaj May 3, 2016

926 0
926 0
Kaybolan Mesaj Özelliği Facebook Messenger İçin Düşünülüyor

Facebook Messenger’a, belirlenen süre sonunda otomatik olarak silinen mesaj özelliği gelebilir.

Yeni ekran görüntüleri, Facebook Messenger’a kaybolan mesaj özelliğinin geleceğini ortaya çıkarıyor. Bu sayede mesajlar yalnızca belirlenen süre zarfında görüntülenebilecek ve ardından otomatik olarak silinecek.

Kaybolan mesaj özelliği aslında ilk olarak Snapchat ile hayatımıza girmişti. Ancak Facebook’un bu sistemi biraz daha farklı kullanacağı tahmin ediliyor. Facebook Messenger’da mesajların kaybolma süresi kullanıcılar tarafından seçilebilecek. Yani mesajın görüntülenme süresi dakika, gün, ay ya da yıl şeklinde belirlenebilecek.

Bu süre tamamlandığında mesaj silinecek. Facebook Messenger’daki normal mesajlaşma sistemi aynı şekilde devam edecek. Kaybolan mesaj özelliği yalnızca ek bir özellik olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca Facebook’un bu sisteme ek olarak, bir de gizli sohbet sistemi üzerinde çalıştığı da biliniyor.

Facebook, Buzzfeed ile paylaştığı açıklamada özetle şöyle diyor;

“Facebook Messenger’ı kişisel iletişimin en iyi yolu yapmak için yaptığımız gelişmelerden birini daha duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bugünden itibaren Fransa’da küçük bir grup insan arasında, gönderildikten 1 saat sonra kendini imha eden mesajlar gönderebilme özelliğini test etmeye başladık. Mesajların kaybolması, Messenger kullanırken insanlara farklı, eğlenceli bir yol sunmuş olacak. Onların deneme yaptıktan sonra haberlerini ve geri bildirimlerini bekliyoruz.”

Facebook’da silinen mesaj özelliği aşağıdaki gibi görünecek:

facebook messenger

facebook messenger

Messenger
Messenger
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free
Messenger
Messenger
Developer: Facebook
Price: Free
In this article

Join the Conversation