Lenovo, Motorola’dan Beklediğini Bulamadı

Motorola'yı satın alan Lenovo, aradan geçen iki yılda beklediğini bulamadığını açıkladı. Lenovo, yaklaşık iki yıl önce Motorola'yı satın alarak mobil pazar May 27, 2016

654 0
654 0

Motorola’yı satın alan Lenovo, aradan geçen iki senede beklediğini bulamadığını açıkladı.

Lenovo, takriben iki sene önce Motorola’yı satın alarak mobil pazarda güçlenmek için ehemmiyetli bir adım atmıştı. Ancak son yapılan izahlara göre, Lenovo aslında Motorola’dan beklediğini bulamadı. Bilhassa ABD ve Çin’de yaşanan sevkiyat düşüşleri bunu net bir şekilde doğruluyor.

Çin’deki sevkiyatların %85 oranında gerilemesiyle beraber Lenovo idaresi Motorola’nın satın alınmasının katkısını göremediklerini ifade etti. İzahlarda bu satın almanın başarılı olamadığı ve beklentileri karşılamadığı da dile getirildi.

Lenovo, satın almadan sonraki iki senede kuvvetli bir seçenekle pazarda iyi bir konuma yükselmeyi ümit ediyordu fakat amaçlar tutmadı. Dolayısıyla şirket de bu izahla vaziyeti çözümlediklerini izah etmiş oldu. Yeni amiral gemisi Moto Z ile vaziyeti toparlamayı amaçlayan Çinli üretici, bu modeldeki satış rakamlarına göre yol haritasını şekillendirecek.

In this article

Join the Conversation