Lenovo Vibe C2 Özellikleri Neler?

Lenovo tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtım ile Lenovo Vibe C2 piyasaya sürüldü.

709 0
709 0

Geçtiğimiz aylar içerisinde telefon devi Motorola’yı satın alan ve markaya iyi bir ivme kazandırmaya çalışan Lenovo bu konuda ilk adımlarını atmaya başladı. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda yeni bir telefon modelinin piyasaya sunulacağı belirtilirken yeni Modelin adı Lenovo Vibe C2 oldu.

Motorola’nın popüler Moto E serisi üzerinden çıkartılacak telefon modeli gündemdeki pek çok tartışmayı da sonlandırmış durumda. Öyle ki Lenovo tarafından satın alınan Motorola’nın özellikle e serisinin devamı etmeyeceği ve Lenovo tarafından yeni bir serinin oluşturulacağı belirtilmişti. Fakat yaşanan son gelişmelerin ardından Moto e serisinin yeni modeli olarak duyurulan Lenovo Vibe C2 serinin devam edeceğinin de önemli bir göstergesi oldu.

Yeni Modelin Özellikleri Ne?

Yeni telefon modelinin düşük maliyetli fakat yüksek performanslı olacağı görülürken yapılan tanıtım ile birlikte telefonun özellikleri hakkında bilgi almak mümkün oldu. Konuyla ilgili şirketin Rusya’daki sayfası üzerinden bilgiler paylaşırken Lenovo Vibe C2’nin 5 inç ekranla geleceği belirtildi. Cortex-A53 dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 16 GB depolama alanı, microSD desteği, 8MP arka kamera ve 5 MP ön kamera Lenovo Vibe C2 modelin diğer özellikleri.

Moto E sersini seven kişiler için Lenovo Vibe C2 çok daha cazip bir seçenek olurken, modelin Türkiye’de de satışa çıkması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation