Lenovo’dan Eğitim İçin Özel Model

Bilgisayar üreticilerinin önemli markalarından birisi olan Lenovo'nun eğitim kurumlarına özel olarak model üreteceği belirtildi.

645 0
645 0

Lenovo tarafından yapılan son tasarılamalar dahilinde eğitim için özel modellerin üretilmesine karar verildi. Lenovo tarafından yapılacak bu imalatlarda Windows işletim sisteminin yanı sıra Google tarafından piyasaya sürülen Chrome OS isimi verilen işletim sistemin de seçenek edileceği ve bilgisayarlarda iki değişik işletim sisteminin tercih olarka sunulacağı belirtildi.

İki Farklı Model İki Farklı İşletim Sistemi

N 23 ve N 42 isimi verilen bilgisayarlar eğitim müesseselerini amaçlarken sunduğu özellikler ile beraber bu konudaki ihtiyaçları tam manasıyla karşılamayı vaat ediyor.

Kuvvetli kasaları ve yüksek özellikleriyle ön tasarıya çıkan Lenovo’nun yeni eğitim modellerinde üstelik yoğun kullanıma karşı tedbirler de alınmış vaziyette. Bu doğrultuda klavye üzerindeki tuşların soyulmaya karşı özel bir yapıda olduğu görülürken bu arada kasalarda sıvı dökülmesi veyahut darbelere karşı da kuvvetli menteşeler ve donanımlar kullanılmış vaziyette.

Katlanabilen bir yapısı bulunan bilgisayarların hem tablet olarak hem de bilgisayar olarak kullanılabilmesi olası olurken bu arada aletler full HD çözünürlük destekliyor.

Aletinin tablet moduna geçildiğinde dokunmatik oturum olarak işlem görebilmesi pratik bir kullanım sağlarken aletlerin özellikleri de oldukça yüksek tutulmuş vaziyette. Aletlerde 8 GİGABYTE RAM ve 128 GİGABYTE depolama alanının bulunduğu belirtilirken alet modellerinin 249 dolar gibi düşük bir ücrete ile satılacak olması da eğitime ehemmiyetli bir katkı verecek.

Üstelik Lenovo N 42 isimi verilen modellerin yafta ücreti 199 Dolar olacak. Google’un işletim sistemini kullanacak olan N 42 diğer modele karşı nasıl bir performans göstereceği ve kullanıcılar tarafından tercih edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

In this article

Join the Conversation