Lenovo’dan giyilebilir akıllı ayakkabı!

Giyilebilir teknolojide yeni bir ürün daha piyasaya sunuldu. Lenovo giyilebilir akıllı ayakkabıları resmen tanıttı.

775 0
775 0

Giyilebilir teknolojilerde çok daha farklı ürünler önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacak. Bu doğrultuda farklı bir çalışma Lenovo tarafından yapılırken Lenovo yeni akıllı ayakkabısını tanıttı. Yeni ayakkabının oldukça farklı işlevleri olduğu görülürken led şeritler kullanılan ayakkabıda batarya durumu ve hedeflenen mesafe gibi pek çok konuda bilgi almak mümkün oluyor.

Ayakkabının en önemli özelliklerinden bir tanesi pek çok oyun ile uyumlu olabilmesi. Bu bakımdan oyun konsolları ile yapılacak bağlantı ile birlikte akıllı ayakkabıların oyunda kullanılması mümkün olacak.

Kullanıcıların özellikli koşu üzerinden oynadığı oyunlardan ileri, geri ya da sağa, sola gitme işlemleri kişiler tarafından hareketli bir şekilde yapılacak ve oyun kontrolü hareketli bir şekilde sağlanacak. Aynı zamanda fitness yapmayı seven kişiler için de oldukça ideal durumda bulunan giyilebilir ayakkabıların piyasaya sunulduktan sonra ilgi çekmesi bekleniyor.

Lenovo tarafından ayakkabının üretimi ve piyasaya çıkış süreci ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmazken bu konuda 2017 yılının hedeflendiği tahmin ediliyor. Ayakkabının tasarımı ve gelişmiş özellikleri kullanım konusunda pek çok soru işareti yaratırken yapılacak resmi tanıtım ile birlikte bu konudaki tüm detayların da öğrenilmesi bekleniyor.

Şu an bir prototip olarak hazırlanan giyilebilir ayakkabının daha da geliştirilerek kullanım için ideal hale getirileceği de gelen bilgiler arasında.

 

In this article

Join the Conversation