Lenovo’dan katlanabilir ekran sürprizi

Lenovo geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte birbirinden etkileyici cihazlarını tanıttı ve özellikle de oldukça ince Moto Z ile büyük ilgi topladı. Sahnede gösterilmeyen ancak belki de günün en heyecan...

742 0
742 0

Lenovo geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte birbirinden etkileyici cihazlarını tanıttı ve özellikle de oldukça ince Moto Z ile büyük ilgi topladı. Sahnede gösterilmeyen ancak belki de günün en heyecan verici cihazları katlanabilir tablet ve telefon prototipleri oldu.

Tıpkı Moto Z gibi oldukça ince bir yapıda olan tablet, ortadan ikiye katlanıyor. Katlandığındaysa Samsung’un Edge ekranında olduğu gibi katlanan kısımda hızlı erişim çubuğu ortaya çıkıyor. 2 GB RAMve 16 GB depolama alanını bünyesinde barındıran cihaz prototip aşamasında olduğu için şu anda göze pek fazla hitap etmiyor. Geliştirilen bu cihazın maliyetinin bin doların üzerinde olduğu düşünülüyor. Gösterilen katlanabilir telefon ise bükülerek bileğe yerleştirilebiliyor ve böylece bileklik gibi kullanılabiliyor. Bu cihazla ilgili fazla bir bilgi ise mevcut değil. Gelişimi tüm hızıyla süren cihazların satışa sunulması için en az 3 yıl gibi bir süreye ihtiyaç duyulacağı dile getiriliyor.

 

In this article

Join the Conversation