LG’ G5 Beklentileri Aştı

LG'nin yeni amiral gemisi olarak anılan G5 modeli 31 Mart 2016 tarihinde üretim yeri olan Güney Kore’de satışa sunuldu. Ardından gelen satış verileri beklenileni fazlasıyla karşıladı.

1172 0
1172 0

Daha önce piyasaya sürülen G4 modelinin ilk gün satışı 5 bin olurken G3’ün 10bin adet satışı bulması haftalar almıştı. G5 ise ilk günde 15bin adetin üzerine çıkarak yetkililerinin beklentilerini fazlasıyla karşıladı.

Başta Amerika Birleşik devletleri olmak üzere diğer ülkelerde de satışa sunulmaya hazırlanan modelin dünya çapında 10 milyon adete ulaşması bekleniyor. Bu durumda da G5’in LG’nin G serisinde çıkan bütün cihazlardan daha fazla ilgi gördüğü kolaylıkla söylenebilir.

LG G5’te tamamen yeniliğe giden özellik ise önceki modellerde bulunmayan SD kart desteğinin gelmesi ve çoğu teknoloji takipçilerinin varlığından habersiz oldukları 2 Terabyte Micro SD hafıza kartını desteklemesi olmuştur. Bunun yanı sıra kamera açısının önceki modeline göre %78 daha yüksek açılı 16 MP ana kamera ve 8 MP arka ikinci kamerasının olması da fotoğraf severleri kendisine çekmek için yeterli olacaktır.

LG 5 ile piyasaya çok daha iddialı bir şekilde giriş yapan LG’nin bu özellikleri ile birlikte ne kadar satış rakamına ulaşabileceği tahmin edilemezken, piyasadaki rakipleri Samsung Galaxy S7 ve iPhone SE karşısında pastadan ne kadar pay alabileceği de merak ediliyor.

In this article

Join the Conversation