LG G5 ‘te Menü Sistemi Geri Geldi

LG kısa bir süredir global pazarda satışta olan G5 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Ana ekran başlatıcısını hedef alan güncelleme menü sisteme geri dönüşü sağlıyor.   Dünyanın ilk...

973 1
973 1

LG kısa bir süredir global pazarda satışta olan G5 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Ana ekran başlatıcısını hedef alan güncelleme menü sisteme geri dönüşü sağlıyor.

 

Dünyanın ilk modüler akıllı telefonu olarak tanıtılan LG G5’e eşlik eden UX 5.0 kullanıcı arayüzü için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Yeni güncelleme uygulama menüsünün kaldırılması nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan arayüzü eski yapısına geri getiriyor.

Stok Android deneyimi ve Android tabanlı kullanıcı arayüzlerinin büyük bölümü iki katmanlı olarak karşımıza çıkıyor.

İlk katman olarak adlandırılan ana ekrana kullanıcılar uygulama, widget ve diğer kısayolları ekleyebiliyor.

Kullanıcılar sistemde ana ekrandan sonra uygulama menüsüne geçiş yapıyor. Uygulama menüsüne geçiş ise ana ekranda bir buton aracılığıyla sağlanıyor.

LG G5

LG beşinci nesil UX kullanıcı arayüzünde söz konusu butonu kaldırarak uygulamalara erişimi sağa kaydırma hareketiyle sağladı. Başka bir deyişleiOS işletim sistemindeki gibi bir kullanım düzeni karşımıza çıktı.

Kullanıcılardan eleştiri alan yeni düzen neyse ki güncelleme sonrası eski haline getirildi. LG G5 kullanıcıları telefonlarında “Ayarlar> Telefon hakkında> Güncelleme Merkezi> Uygulama Güncellemeleri” yolunu izleyerek ana ekran başlatıcı uygulamasının yeni sürümünü indirebilir.

LG yeni güncellemeyle uygulama menüsü sistemini zorunlu kılmıyor. Dileyen kullanıcılar Ana Ekran ayarlarından eski düzeni kullanmayı sürdürebilecek.

 

In this article

Join the Conversation