LG K3 Tanıtıldı!

LG, yeni bir telefon modelinin daha tanıtımını yaptı. LG K3 ile piyasalara giriş yapan LG, yine ilgi odağı oldu.

690 0
690 0

Dünya genelinde yoğun bir kullanımı bulunan LG, yeni modelleriyle de piyasada var olmayı sürdürüyor. Marka tarafından yapılan son tanıtımda LG K3 modeli piyasaya sunulurken, cihaz ile tüm özelliklere ulaşmak da mümkün oldu.

LG K3 giriş ve orta seviye modeller ile rekabete hazırlanırken, LG K3 için yapılan tanıtımlarda telefonun fiyatının da bu doğrultuda belirlendiği açıklandı. Şu anda tanıtım ile birlikte Amerika pazarında resmen tanıtımda olan cihazın dünya pazarındaki durumu için şu an net bir tarih verilmedi. Fakat önümüzdeki aylardan itibaren LG K3’ün Avrupa’da da satışa çıkması bekleniyor.

LG K3 Özellikleri Neler?

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle gelen cihazın ekran boyut 4.5 inç. 854 x 480 pikselin desteklendiği cihazda, Snapdragon 210 işlemci tercih edilmiş duruda. Adreno 304 ile grafiğin desteklendiği cihaz, özellikleri ile temel bir telefon olarak sunulmuş durumda. Cihazda 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza yer alırken, microSD kart ile maksimum 32 GB’a kadar genişletme yapılabiliyor.

Full HD destekleyen 5 MP arka kameranın bulunduğu cihazda, ön kamera tam anlamıyla vasat bir durujmda. VGA çözünürlüklü kamera ile gelen LG K3, bu açıdan olumsuz bir puan almış durumda. Cihazın önemli özelliklerinden birisi 4G LTE desteği olurken ,1.940 mAh bataryasıyla da pil ömrü konusunda düşük bir seviyede. Cihazın Amerika piyasasındaki fiyatı ise 80 Dolar.

In this article

Join the Conversation