LG Mobilde Yeniden Atağa Geçiyor

LG şirketinin geçen yıl piyasaya sürdüğü LG V10’un devamı niteliğinde olan LG V20’nin yakın zamanda piyasaya gireceğini duyurdu.

763 0
763 0

Modüler yapıya sahip amiral gemisi akıllı telefonu LG G5’in beklenen satış rakamlarının altında kalması üzerine şirket mobil departmanında önemli değişiklikler yaparak LG V10’u piyasaya sürmüştü.

LG V10’un çıkmasından kısa süre sonra LG’nin V20 modeli üzerinde çalışmalar yaptığı iddia edilmişti. Şirket daha önce resmi açıklama yapmaktan kaçınırken, LG V20’nin Amerika Birleşik Devletleri Federal iletişim Kurulu tarafından onay alması ile şirket LG V20’nin yakında çıkacağını kullanıcılarıyla paylaştı.

Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Kurulu tarafından LG- VS835 koduyla onay alan LG V20 hakkında şirket tasarımı ve teknik özellikleri hakkında bilgi vermekten kaçındı. Şirketin özellikler hakkında bilgi vermemesinin nedeni ise LG G5 modeli için daha çıkmadan sızıntı yaşanması nedeniyle LG V20 modelinde de bu hataya düşmemek için böyle bir karar alındığı düşünülüyor. LG G 5 modeli ile istenilen satış rakamına ulaşamayan şirketin mobil departmanında yenilikler yapması ile tüketici tarafından sorun oluşturmayacak başarılı bir deneyim sunmayı hedefliyor. LG V20’nin çıkacağı tarih hakkında net bir açıklama yapılmazken ortaya 2 önemli iddia ortaya atıldı. Buna göre iddialardan ilki LG’nin IFA 2016 etkinliğinde kapsamında Berlinde tanıtımı yapması bekleniyor. Diğer iddia ise cihazın 2016 yılının sonlarına doğru anca hazır olacağı ve yapılacak basın toplantısında tanıtılacağı düşünülüyor.

In this article

Join the Conversation