LG parmak izini ekrandan tanıyacak

Uzun zamandır üst segment telefonlarda yer alan parmak izi sensörleri bilindiği üzere ana ekran tuşu veya güç tuşu üzerinden kullanılıyordu. LG Innotek, bu fikri beğenmemiş olacak ki parmak...

1057 1
1057 1

Uzun zamandır üst segment telefonlarda yer alan parmak izi sensörleri bilindiği üzere ana ekran tuşu veya güç tuşu üzerinden kullanılıyordu. LG Innotek, bu fikri beğenmemiş olacak ki parmak izi sensörünü ekran içine entegre ettiğini duyurdu. LG’nin imzasını taşıyan bu teknoloji herhangi bir tuşa basmadan ekran kilidini açmayı mümkün kılıyor.

LG Parmak izini ekrandan tanıyacak

Parmak izi okuyucular ekranın altına giriyor!

LG’nin belirttiğine göre geliştirilen sensör, fiziksel tuşa entegre edilen parmak izi sensörlerine kıyaslandığında daha hızlı ve doğru okuma yapabiliyor. LG ekranın altına yerleştirilen yeni parmak izi sensörünü ne zaman akıllı telefonlarda kullanacağı ise henüz açıklamadı. Korea Times‘ın aktardığı habere göre LG, yeni parmak izi sensörünün ticarileşmesi için akıllı telefon üreticileriyle görüşmeler yapıyor. İlerleyen aylarda bu teknolojinin başta LG’nin telefonları olmak üzere farklı üreticilerin telefonlarında da kullanılması kuvvetle muhtemel.

In this article

Join the Conversation