Lumia 950 ve 950 XL’ye Çift Dokunuş Özelliği

Microsoft tarafından üretimi yapılan Lumia 950 ve 950 XL modellerine yeni bir güncelleme daha getirildi.

760 0
760 0

Microsoft tarafından büyük umutlar ile piyasaya sunulsa da beklenen ilgiyi görmeyen telefon modellerine Microsoft tarafından önemli bir güncelleme sunuldu. Resmi olarak yapılan açıklama ile güncelleme hakkında detaylar paylaşılırken Ekim ayında satışa çıkan ve 2015 yılından itibaren piyasada kullanılan telefon modellerine özellikleri çift tıkla uyandırma özelliği gibi farklı özellikler eklenmiş durumda.

Amiral Gemisi Olmuştu

Markanın önemli amiral gemilerinden olan 950 serisi her ne kadar marka için büyük bir umut yaratsa da bugüne kadar Microsoft’un yüzünü güldürmeyi başaramadı. Cihazlarda yaşanan pek çok hatanın düzeltilmesi, performans açısından iyileştirmelerin yapılması için yeni bir güncellemenin yayınlandığı duyurulurken aynı zamanda güncelleme ile birlikte bazı küçük özellikler de cihazlara eklendi.

Çift Tıkla Uyandırma

Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken ise çift tıkla uyandırma özelliği oldu. Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin yeni güncellemeyi alması gereken güncelleme sonrasında ayarlar menüsüne giriş yaparak çift tıkla uyandırma özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu işlemlerin yapılmasının ardından ise kullanıcılar telefonun ekranına çift dokunuş yaparak telefonu uyandırma imkanı elde edebilir.

Şu an için tüm kullanıcılar için yayınlanmayan güncellemenin önümüzdeki günlerde tüm telefonlara kademeli bir şekilde getirilmesi bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation