Macbook Pro Satıştan Kalkacak Mı?

Apple tarafından sunulan Macbook Pro modelinin satıştan çıktığı iddia edildi ve ardından farklı gelişmeler yaşandı.

706 0
706 0

Apple resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulan Macbook Pro modelinin satıştan kaldırıldığı fark edildi. Üstelik bu durum herhangi bir açıklama yapmadan Macbook Pro’nun satıştan kaldırılması bu konuda pek çok soru işaretinin de oluşmasına neden oldu.

Appleinsider tarafından gündeme getirilen bu durum ile birlitke durumun gerçek olduğu da görülürken, 13 inç ekrana sahip ve retina desteği bulunmayan Macbook Pro modelinin satıştan aniden kaldırılmasının nedeniyle öğrenilemezken, gündemde pek çok iddia da yer aldı.

Macbook Pro modelinin eski olması, SSD ve retina desteği olmayan modelin, eskimesi nedeniyle Apple tarafından böyle bir kararın alındığı genel olarak konuşulanlar arasında. 2008 yılından itibaren satışa sunulan Macbook Pro için Apple artık cihazın ömrünü doldurduğuna karar verirken, 8 yıllık cihaz bu tarihe kadar oldukça ilgi görmüş ve yüksek satış rakamlarına kadar ulaşmıştı.

Tekrar Satışa Çıktı!

Macbook Pro için gündeme bu tip haberler gelirken, klasik Macbook Pro modelinin tekrar satışa çıkması ile birlikte bu konuda tartışmalar da yeni bir boyuta taşındı. AppleInsider tarafından bu konuda gündeme getirilen haberler ve iddiaların asılsız olduğu da bu durum ile ortaya çıkarken, şu anda online olarak Macbook Pro siparişi verilebilir durumda.  

In this article

Join the Conversation