Mavi renkli iPhone 7 Plus prototipi görüntülendi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ait olduğu söylenen render çizimleri ve maketleri bir bir yayınlıyor. iPhone 7 etkinliğine yaklaşık bir ay kala YouTube kanalı Unbox Therapy, iPhone 7 Plus’ın...

693 0
693 0

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ait olduğu söylenen render çizimleri ve maketleri bir bir yayınlıyor. iPhone 7 etkinliğine yaklaşık bir ay kala YouTube kanalı Unbox Therapy, iPhone 7 Plus’ın tasarımını gözler önüne serdi. Daha önce ortaya atılan iddialarda olduğu gibi mavi renkli yeni renk seçeneğiyle karşımıza çıkan telefonun tasarımı ise iPhone 6s Plus’la büyük benzerlik taşıyor.

Arkadaki bantların ve kulaklık girişinin kaldırıldığı iPhone 7 Plus’ın iPhone 7’den farklı olarak çift kameraya sahip olduğu görülüyor. İki adet 12 megapiksellik kameralardan ilkinin optik görüntü sabitlemeye, ikinci kameranın ise optik yakınlaştırma yeteneğine sahip olacağı belirtiliyor. Büyük ekranlı modelin iPhone 7’den bir diğer farkının ise arka kısımda yer alan Smart Connector bağlantısı olacağı iddia ediliyor. Yayınlanan videoda görülen bu bağlantı sayesinde klavye gibi aksesuarların iPhone 7 Plus’la hızlı bir şekilde bağlantı kurması muhtemel. 5 Eylül‘de tanıtılması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın 16 Eylül‘de satışa sunulması bekleniyor.

In this article

Join the Conversation