Microsoft’tan Yeni Proje Uygulaması: Planner

Microsoft tarafından geliştirilen yeni uygulama, proje planlamasında şirketlerin işlerini oldukça kolaylaştırmayı amaçlıyor.

1150 0
1150 0

Microsoft, yeni uygulamaları ile birlikte sektörde daha fazla adından söz ettirmeyi başarırken, yapılan son açıklamada Microsoft’un yeni projesi hakkında detaylar paylaşıldı. Planner adı verilen yeni uygulama iş takibinden proje detaylarının not edilmesine kadar pek çok işlem yapılabilecek.

Uygulama Ücretsiz!

Office 365 bünyesine dahil edilen Planner, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu bakımdan uygulamamayı kullanmak isteyen kişilerin herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmadan Planner’ı deneyebilmesi mümkün olacak. Piyasadaki proje uygulamalarından çok farklı özellikler içermeyen Planner, özellikle popüler durumdaki Asana ve Trello ile benzer durumda. Fakat bu durum Planner için bir dezavantaj yaratmış değil. Microsoft ürünlerini tercih eden kişiler ve ara yüze alışkın olan kişiler Planner ile daha pratik bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilir.

Yardımcı Özellikler Neler?

Planner açıldığında not kartlarından proje takibi için gerekli araçlara kadar pek çok detay uygulamada mevcut durumda. Üstelik dosya ekleme gibi ek işlemler de yapılabilir. Bu bakımdan kolay bir şekilde ihtiyaçlara yönelik olarak Planner üzerinden planlamaların yapılması mümkün olduğu gibi Microsoft’un diğer ürünleriyle de uyum konusunda sorunsuz bir şekilde işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bu bakımdan isteyen kişiler Outlook ya da Onenote üzerinden de Planner ile ilgili işlerini paylaşabilir ya da proje için eş zamanlı diğer uygulamalar üzerinden de işlem yapabilir.  

In this article

Join the Conversation