Microsoft HoloLens İle Mars’da Gezeceğiz

Microsoft'un holografik artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens sayesinde Mars deneyimi yaşamak mümkün. 32 bit özel işlemci, 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolam Nis 1, 2016

758 0
758 0

Microsoft’un holografik artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens sayesinde Mars deneyimi yaşamak mümkün.

32 bit özel işlemci, 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla donatılan Microsoft’un artırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens, geniş bir kullanım potansiyeline sahip. NASA ile yapılan işbirliğiyle uzaydaki astronotların deneme fırsatı bulduğu HoloLens, gelecekte uzay araçlarının standart donanımı haline gelecek gibi görünüyor.

HoloLens’in geliştirici versiyonunu yaklaşık bir ay önce satışa çıkaran Microsoft, artırılmış gerçeklik gözlüğünün uygulama desteğine de büyük önem veriyor. HoloLens için Skype desteği çalışmalarına başlanmış. Microsoft’un HoloLens ve Cortana desteğiyle donatılacak olan görüntülü görüşme uygulaması, bu sayede daha işlevsel bir hale gelecek.

Microsoft, Florida’da yer alan özel bir tesise HoloLens Mars simülasyonları yerleştiriyor. Bu sayede ziyaretçiler HoloLens yardımıyla Mars üzerinde dolaşabilecek. Kennedy Uzay Merkezi’nin Ziyaretçi Kompleksi’nde HoloLens’lere ek olarak Curiosity uzay aracı da sergileniyor. Yani tesise giden ziyaretçiler bu uzay aracını da görecek.

Meraklılar İçin: HoloLens Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz 6 Gerçek

In this article

Join the Conversation