Microsoft Windows Phone Stratejisini Değiştirdi

Microsoft’tan Windows Phone kullanıcılarını üzen açıklama. Anlaşılan bu yıl WP kullanıcıları baya bir arka planda kalacak. Android ve iOS ile içinde bulunduğu yarışta ciddi şekilde geride kalan Windows...

791 1
791 1

Microsoft’tan Windows Phone kullanıcılarını üzen açıklama. Anlaşılan bu yıl WP kullanıcıları baya bir arka planda kalacak.
Android ve iOS ile içinde bulunduğu yarışta ciddi şekilde geride kalan Windows Phone, Windows 10 Mobile’ın sunulması ile biraz silkelenmiş olsa da yavaş yavaş erimeye devam ediyor. Hatta durum artık öyle bir noktaya geldi ki, Microsoft da WP’yi geri plana atmaya başladı.

San Francisco’da düzenlenen Build geliştirici konferansında Microsoft, Windows 10 ve geliştirici araçlarına öncelik verdiğini ve bu iki şey üzerinde odaklanacağını da duyurdu.
ww(2)
Hatta konferansta Windows Phone için yenilenen Skype’ın kullanımı ve yenilikleri üzerinde Microsoft o kadar kısa durdu ki, konferansı takip edenler de olayı bir bakıma anladı. Windows 10, Xbox ve HoloLens gibi şeylerde geleceğe yönelik pek çok adım atan Microsoft, artık Windows Phone’u pek önemsemiyor diyebiliriz.

In this article

Join the Conversation