Minecraft Education Edition

Minecraft Education Edition olarak oyunun eğitim sürümü haziran ayında geliyor   Oyun dünyasına bakıldığında oldukça fazla çeşitlilikte oyunlar farklı firmalardan gelirken, donanım ve yazılım segmentinin gelişimi ile birlikte...

774 0
774 0

Minecraft Education Edition olarak oyunun eğitim sürümü haziran ayında geliyor

 

minecraft

Oyun dünyasına bakıldığında oldukça fazla çeşitlilikte oyunlar farklı firmalardan gelirken, donanım ve yazılım segmentinin gelişimi ile birlikte artık çok daha detaylı, çok daha gerçekci grafiklere sahip oyunlar pazara sunuluyor.

Ancak bazı oyunlar var ki, oldukça basit bir yapıya sahip olmasına karşılık, yine de dünya genelinde büyük ilgi görebiliyor ve Minecraft da bu oyunların başında geliyor.

Oyun Mojang adındaki oyun geliştiricisi firma tarafından yaratılmış ve günümüz teknolojisine hiç de uygun olmayan grafiklerle sunulmuştu. Buna karşılık tüm dünyayı etkisine alan bu oyunun dünyası yaratıcılık açısından insanların sınırlanmadığı bir ortam sunmayı başarmıştı.

Mojang, bir süre önce yazılım ve donanım devi Microsoft tarafından satın alınırken, bu firma çatısı altında yeni Minecraft oyunları gelmeye devam ediyor ve Minecraft Education Edition da en yeni  oyun olarak yakında sunulacak.

Education Edition adından da anlaşılacağı üzere özellikle de eğitim alanı için tasarlanırken, çocuklar için öğretici öğelerle geliyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında Microsoft tarafından duyurulan oyun, bu yaz sunulacak ve çıkış tarihinin de Haziran 2016 olacağı belirtiliyor. Windows 10 ya da OS X El Capitan işletim sistemleri üzerinde çalışan PC modellerine yüklenebilecek oyun 11 dil ve 41 ülkede Microsoft tarafından sunulacak.

In this article

Join the Conversation