Modüler Saat Blocks Geliyor!

Modüler telefonların ardından modüler saatler de piyasaya sunulacak. Konuyla ilgili Kickstarter üzerinde yeni bir proje başlatıldı.

717 0
717 0

Akıllı telefonların modüler parçalarla farklı işlevleri kullanıcılara sunabilecek olması bu konuda diğer ürünler için de önemli ipucu sağlamış durumda. Bu noktadan hareketle oluşturulan yeni proje ile birlikte modüler saatler de kullanıcılar ile buluşturulacak. Şu anda Kickstarter üzerinde bağış toplamaya başlayan projenin başarıya ulaşması halinde önümüzdeki günlerde modüler saatler de piyasada olmaya başlanacak.

1.6 Milyon Dolar Topladı!

Şu anda 1.6 milyon dolar toplamayı başaran Block adı verilen saatler Android işletim sistemini kullanıyor. Proje için en önemli noktalardan bir tanesi dünya genelinde bugüne kadar modüler konseptte ilk saatin üretilecek olması. Modüler yapısı ile oldukça işlevsel bir şekilde hazırlanan saatte farklı modüller kullanıldığı gibi 1.000 TL’lik etiket fiyatına sahip cihaz alındığında 4 adet modül de kutu birlikte geliyor. Paslanmaz çelik kasası olan saatte özel Amoled ekranlar kullanılırken aynı zamanda dayanıklılık da oldukça önemsenmiş durumda.

Ek Modül Alınabilecek

Saat için her bir ekstra modülde kişilerin 100 TL gibi bir ücret ödenmesi gerekiyor ve bu modüller saate takılarak farklı özellikler kullanılabiliyor. Saat için ekstra modüller ise şöyle;

Görüldüğü gibi farklı işlevleri yerine getiren modüller hazırlanmış durumda. Kişiler böylece farklı işlevleri saat ile yerine getirebilecek.  

In this article

Join the Conversation