Müzik Servisleri Video İzlemeyi Geçti

Son zamanlarda müzik servislerine olan ilgi artarken, video izlemekten daha fazla müzik dinlendiği görüldü.

610 0
610 0

Online müzik dinleme platformlarına son dönemlerde oldukça fazla ilgi gösterilirken bu müzik servislerinin daha da popüler bir hale gelmesini sağladı. Özellikle sektörde yer alan Spotify yüksek abone sayısına ulaşarak en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alırken Deezer ve Apple Music gibi servislerin de etkin bir şekilde kullanılmaya başlanması istatistikleri arttırmayı başardı.

Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda video izlemekten daha fazla müzik dinlemeye başlandığı belirtilirken kişilerin sadece Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde 2016 ilk yarısında 114 Milyar defa müzik dinlediği belirtildi. Aynı bölgede video izleme oranları ise müzik dinleme oranlarına göre oldukça düşük. Video izleme oranları ise 95 milyarda kaldı. Bu açıdan bakıldığında dünya genelinde ilk defa müzik dinleme oranları video izleme oranlarını geçmiş durumda.

Araştırma Firması Açıklandı!

BuzzAngle şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçları paylaşılırken, önümüzdeki yıllarda da benzer durumların görülebileceği işaret ediliyor. Zira kişilerin müzik dinlemek için dahi YouTube gibi servisleri kullanarak aynı zamanda video izlemesi müzik dinleme servislerinin ortaya çıkması ile birlikte değişti. Kişiler artık müzik dinlemek için video açmak yerine daha fazla müzik servislerini tercih ediyor ve bu da kişilerin daha fazla müzik dinlemesini ve daha az video izlemesini sağlıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda aynı zamanda yıldan yıla gelişim kaydedildiğini belirtilirken her yıl yüzde 58 oranında ciddi bir artışın yaşandığı belirtildi.

In this article

Join the Conversation