NASA 4K ilk uzay videosu

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 4K/60fps kalitesindeki ilk uzay videosunu YouTube üzerinden yayınladı.   NASAilk uzay videosunu YouTube üzerinden yayınladı. Teknolojinin gelişimiyle birlikte videoların kalitesi de her...

785 0
785 0

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 4K/60fps kalitesindeki ilk uzay videosunu YouTube üzerinden yayınladı.

 

NASAilk uzay videosunu YouTube üzerinden yayınladı.

NASA

Teknolojinin gelişimiyle birlikte videoların kalitesi de her geçen gün artmaya devam ediyor. Bununla birlikte özellikle son zamanlarda piyasaya çıkan 4K kalitesindeki videolar da, şimdiden YouTube gibi 4K’yı destekleyen platformlarda yerini alıyor.

Ulusal Havacılık ve Uzat Dairesi (NASA) de, bu videoları yüklemeye başlayan ilk yayıncılar arasına katılmış durumda. Yüksek çözünürlüğe sahip eşşiz uzay fotoğraflarıyla sürekli gündeme gelen NASA, şimdi de 4K/60fps kalitesine sahip videoları YouTube üzerinden yayınlamaya başladı.

Kullanıcılar Ulusal Havacılık ve Uzat Dairesi tarafından yüklenen 4K videolarını ReelNASA isimli YouTube kanalı üzerinden takip edebilecekler. Ancak birçok bilgisayarın 60fps’de 4K çözünürlüğünü desteklemediğini de belirtmek gerekiyor. Yine de şansını denemek isteyenler NASA’nın 20 saniyelik ilk 4K videosunu mutlaka izleyin.

In this article

Join the Conversation