Nexus 6’a Artık Güncelleme Gelmeyecek!

Google ve Motorola ortaklığı ile piyasaya sunulan Nexus 6 için destek sona erdi. Artık kullanıcılar güvenlik dışında güncelleme alamayacak.

764 0
764 0

Google tarafından üretici firmalar ile anlaşmalar yapılarak üretimi gerçekleştirilen Nexus modellerde 18 aylık bir destek süresi öngörülüyor. Bu süre içerisinde telefon için yeni geliştirmeler ve güncellemeler sunulurken, sürenin sona ermesi ile birlikte telefon geliştirilmiyor. Bu modellerden birisi de son olarak Nexus 6 olurken, Nexus 6 için artık güncelleme yapılmayacak.

Güncellemelerin sadece root gibi ek işlemler ile yapılabilmesi pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmezken, daha güvenli ve gelişmiş bir cihaz isteyen Nexus 6 kullanıcılarının yeni bir telefona geçmesi gerekiyor.

Diğer Cihazlar Yolda!

Nexus 6 için güncelleme süresi sona ererken, önümüzdeki dönemlerde diğer Nexus modeller içinde benzer durum geçerli olacak. Nexus 6 sonrasında Nexus 9 Ekim 2016, Nexus 6P ve Nexus SX modelleri ile 2017 Eylül ayına kadar güncelleme aldıktan sonra güncellemelere kapatılacak.

Nexus 6’da Neler Vardı?

Nexus 6 modeli, kullanıma sunulduktan sonra beklentileri karşılama noktasında başarısız kalırken, telefonda yer alan özellikler şöyleydi;

6 inçlik QHD AMOLED ekran

3 GB RAM

2.7 GHz Qualcomm Krait 450

Adreno 420 grafik çipi

Kablosuz şarj

Telefonda önceki yıllara göre üstün özellikler yer alsa da kullanıcıların ilgisi cihaz için oldukça azdı.  

In this article

Join the Conversation