Nexus M1 Apple ve HTC’yi Geçti!

Nexus telefon modelleri ile gündemde yer alan Google yeni telefon modeli ile yeniden piyasaya girmeye hazırlanıyor.

771 0
771 0

Google ve HTC arasında yapılan işbirliği ile 2016 yılındaki amiral gemisinin satışa çıkarılacağı belirtilirken bu konuda daha önce yapılan açıkla HTC Marlin kod adı verilen telefonun satışa çıkacağı açıklanmıştı. Konu ile ilgili en son bilgiler de ise yeni telefon modelinin adının Nexus M1 olacağı belirtildi. Üstelik cihazın benchmark testlerindeki raporları da paylaşıldı. Telefon modeli tek çekirdekte 2084, çift çekirdekte ise 4969 puan almış duruda.

Pek Çok Markayı Geçti!

Rakamlar tek başına pek bir şey ifade etmese de iPhone 6S’nin 4417 ve HTC 10’un da 4962 puan aldığı bir testte yeni Nexus’un 4469 alması, telefon modelinin donanımlarının ne kadar yüksek olduğunu da gösteriyor.

Bu bakımdan bugüne kadar yapılan en iyi telefon modelinin hazırlanması ve Nexus olarak piyasaya sunulması oldukça mümkün. Konu ile ilgili elde edilen diğer bilgilerde telefon ile ilgili pek çok özellikler paylaşılırken cihazlar Android işletim sisteminin son versiyonu, 4 GB RAM ve 8 çekirdekli Bir işlemcinin olacağı iddia edildi. İşlemci konusunda SnapDragon 820 ve 821 arasında ise bir kararsızlık durumu hakim. Yeni modelin piyasaya çıkış tarihi olarak ise Eylül ayı işaret ediliyor. 

In this article

Join the Conversation