Nexus Sailfish / HTC S1’de Son Durum Ne?

Google'ın yeni Nexus modellerinden birisi olacak ve Nexus Sailfish / HTC S1 olarak adlandırılan yeni telefon modeli ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

736 0
736 0

Akıllı telefon pazarında Nexus serisi ile adından sıkça söz ettiren ve aynı zamanda yüksek performans sunan telefonları ile ilgi odağı olan Google, 2016 yılının Nexus modellerini HTC ile birlikte piyasaya sürecek. HTC ile Google arasında yapılan anlaşmalar dahilinde yeni telefon modellerinin HTC fabrikalarında üretilmesine karar verilirken yeni telefon modelinin son durumu ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

Yeni telefon modeli ile ilgili uzun zamandan beri bilinen detay, Marlin ve Sailfish kod adlarıyla telefonların sunulacak olması. HTC tarafından yeni telefon modellerine M1 ve S1 adları verilirken yeni telefonlar ile ilgili özellikler paylaşıldı. Yeni telefon modellerinde en çok ilgi çeken noktalardan bir tanesi yüksek donanımlar ile performansın üst seviyeye çıkartılması. Bu doğrultuda telefonların özellikleri ise şöyle;

Nexus Marlin M1 Özellikleri

5.5″ 2560×1440 piksel desteği Quad HD ekran

Snadpragon 820 yonga seti

4GB sistem RAM

12 MP arka kamera

8 MP ön kamera

HTC Sailfish S1 Özellikleri

5.2″ 1920×1080 piksel HD çözünürlük

Snapdragon 820 yonga seti

Yeni telefon modelleri ile ilgili elde edilen bilgiler şu an bunlarla sınırlı olurken bu konuda önümüzdeki günlerde daha fazla detay paylaşılabilir.

In this article

Join the Conversation