Nintendo, Super Mario Run’dan beklediğini alamadı

Nintendo'nun mobil platformlara çıkartma yaptığı Super Mario Run'ın iOS çıkışının üzerinden uzun bir süre geçti. Oyunun Android sürümü ise geçtiğimiz günlerde

1102 0
1102 0

Nintendo’nun mobil platformlara çıkartma yaptığı Super Mario Run’ın iOS çıkışının üzerinden uzun bir süre geçti. Oyunun Android sürümü ise geçtiğimiz günlerde indirmeye sunuldu. Basında sıkça kendisine yer bulan ancak basit oynanışı ve kısa sürede bitirilebilen hikaye moduyla eleştiri oklarının hedefi olan oyun, Nintendo’yu da yeterince memnun etmemişe benziyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nintendo’nun tepe ismi Tatsumi Kimishima, Super Mario Run’ın istedikleri geliri elde edemediğini belirtti. Nintendo’nun oyundan beklentisinin ne olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak şirketin tahminlerinin tutmadığını söylemek mümkün.

Aslında Super Mario Run ilk olarak iPhone ve iPad için duyurulduğunda büyük heyecan yaratmıştı. Apple sunumunda karşımıza çıkan yapım, günün en çok konuşulan duyurularından biri haline gelmişti. Oyun yayınlandığında da bu heyecan devam etti ve birçok iOS kullanıcısı oyunu cihazlarına indirip oynamaya başladı. İşte bu andan itibaren heyecan, yerini eleştirilere bıraktı. Kullanıcılar uygulama sayfasında düşük oy vererek oyuna tepkilerini dile getirdi. Oyunun ücretsiz olarak görünüp aslında sadece 4 bölüm oynanabilmesi ve sonrasında 28 TL gibi mobil bir oyun için yüksek sayılan bir ücret isteyen Super Mario Run’ın bir de devamlı olarak internet bağlantısı gerektirmesi oyunun en önemli eksilerinden oldu. Umarız Nintendo bu hatalarından ders çıkarır ve yeni mobil oyunlarında daha iyi işler çıkarır.

In this article

Join the Conversation