Note 7 Suya Dayanıklı Olarak Geliyor

Samsung Galaxy Note 7'de suya dayanıklı olacak.

728 1
728 1

Akıllı telefon pazarında 2016 yılı ikinci çeyreğinde 80 milyon satış rakamı ile zirvede yer alan Samsung şirketi yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung 2 Ağustos tarihinde düzenleyeceği Unpacked olarak adlandırdığı etkinlikte duyuracağı Samsung Galaxy Note 7 suya dayanıklı olacak.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini de suyu dayanıklı olarak piyasaya sürmüştü. Samsung şirketi Galaxy Note 7 için yayınladığı teaser video ile bunu açıklamış oldu. Samsung Note 7 5.7 inch büyüklüğünde ve Corning Gorilla Glass 5 desteği ile gelirken, telefon 2560 * 1440 piksel Quad HD olarak gelecek. Cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise iki yanı kavisli dokunmatik Super Amoled ekranla gelecek olması. Samsung Note 7 ayrıca iki farklı yonga seti farklı ülkelerde satışa sunulacak.

Bu yonga setlerinden bir tanesi dört çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 821 olurken, diğeri ise 8 çekirdek işlemcili Exynos 8893 yonga seti olacak. Samsung şirketinin böyle bir karar alması bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Galaxy Note 7 4 GB sistem belleği ve 64 GB’ye kadar arttırılabilir dahili veri kapasitesi ile geliyor. Galaxy Note 7 akıllı telefonlarında ayrıca 12 MP OİS destekli arka kamera ve 5 MP ön kamera yer alıyor. Galaxy Note 7 S-Pen desteği ve donanımsal özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor.

In this article

Join the Conversation