Nvidia GeForce GTX 1060 Geliyor

Son dönemlerde çıkardığı ekran kartı modelleri ile en çok konuşulan markalardan birisi olan Nvidia’nın yeni bir orta seviye ekran kartı çıkaracağı açıklandı.

825 0
825 0

Ekran kartı alanında Nvidia ile AMD arasındaki kıyasıya bir rekabet yaşanırken iki marka da yeni modelleri ile piyasaya giriş yaptı. Nvidia geçtiğimiz dönemlerde sunduğu yeni ekran kartı modelleri ile büyük ilgi toplarken yeni bir modelin daha piyasaya sunulacağı açıklandı. Yeni modelin GeForce GTX 1060 olacağı belirtilirken bu modeliyle Temmuz ayı itibariyle markanın piyasada olması bekleniyor.

Nvidia GeForce GTX 1060 Özellikleri Ne?

Yeni ekran kartının özellik ve dış görünümüyle ailenin diğer üyelerine benzetiliyor. Pascal mimarisinin kullandığı GP106 GPU ile kullanıcılara ulaşılacak ekran kartında yüksek performans sağlanması hedefleniyor. Performans açısından yüksek özellikleri barındırması beklenen yeni ekran kartı ile ilgili yapılan ilk incelemelerde özellikle 192-bit bellek veriyolu ve Boost modunda 1.7GHz GPU dikkat çekiyor.

İki farklı versiyon ile gelebilme ihtimali de bulunan ekran kartı için bugüne kadar gündeme getirilen iddialar doğrultusunda piyasaya sürülebilecek 2 model ise 6GB GDDR5 ve 3GB GDDR5. Cihaz ile ilgili piyasaya sunulan bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı olurken öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkması beklenen cihazın daha sonra Avrupa pazarına da girmesi bekleniyor. Nvidia tarafından yapılan tüm çalışmalar ile birlikte bugüne kadar oldukça iyi bir performans sunan ekran kartları piyasaya sürülürken özellikle 2016 yılı marka adına oldukça iyi geçiyor.

In this article

Join the Conversation