Oneplus 3 İle Galaxy S7 Edge Hız Testinde

OnePlus tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan OnePlus 3 ile Samsung Galaxy S7 Edge hız testinde.

927 1
927 1

Pek çok marka yeni amiral gemisi ile piyasaya çıkarken, bu konuda pek çok model de ön plana çıkmayı başarmış durumda. Samsung bugüne kadar çıkardığı en iyi akıllı telefonu Galaxy S7 serisi ile piyasaya sunarken, OnePlus günden güne mobil alandaki ağırlığını da hissettiryor. Marka tarafından piyasaya sunulan OnePlus 3 modeli yüksek özellikleri ve donanımları ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Samsung Galaxy S7 Edge ile OnePlus 3 modelinin karşılaştırıldığı hız testinde iki cihaz arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. OnePlus 3 her ne kadar 6 GB RAM ile gelse de cihaz 6 GB’ı tam olarak kullanamıyor. Bu nedenle satışa sunulduğu günden itibaren yoğun olarak eleştiri de almış durumda. Yeni bir güncelleme ile birlikte bu sorunun giderileceği açıklanırken, OnePlus 3 mevcut hali ile değil, rootlu hali ile teste girdi.

Hız Testi Başlıyor!

OnePlus 3 ile Galaxy S7 Edge arasnda yapılan hız testinde kronometre tutulurken, sırasıyla Facebook, Temple Run 2, Play Music, Galeri, Asphalt 8, Shareit, Gmail, Skype, Twitter, Youtube, Play Store, Telefon, Mesajlar, Google Chrome ve Kamera uygulamaları açılıyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra ise kronometre durduruluyor. Sonuçta ise yaklaşık 5 saniyelik fark ile daha hızlı OnePlus 3 galip geliyor. İki cihazın test sonuçları tam olarak ise şöyle;

Galaxy S7 Edge: 1 dakika 35 saniye ve 18 salise

Oneplus 3: 1 dakika 30 saniye ve 51 salise.

Test ise şöyle;

 

In this article

Join the Conversation