Opera Pil Tasarrufu Konusunda Birinci

Opera ve Chrome arasında yapılan karşılaştırmalarda Opera'nın Chrome'a göre yüzde 50'ye varan tasarruf sağladığı görüldü.

661 0
661 0

Opera tarafından geçtiğimiz günlerde geliştirilen özel sürüm, oldukça tasarruflu çıktı. Pil tasarruf modu olarak tarayıcıya eklenen bu özellik ile birlikte özellikle pil ile çalışıldığı durumlarda web gezintilerinde tasarruf kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

Testler Bariz Önde!

Pil tasarrufu gibi pek çok yeni özelliği ile son dönemlerde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Opera, ücretsiz VPN hizmetinin ardından pil tasarrufu hizmetini de kullanıma sundu. Uzun zamandan beri testlerin yapıldığı öğrenilen tasarruf hizmetinde aynı zamanda reklam engelleme hizmeti de bulunuyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Pil tasarrufu modunun çalışma prensibi açık olan sekme üzerine kurulu. Özellikle birden fazla sekmenin açık olduğu durumlarda sadece açık olan sekmedeki işlemlerin yapılmasına imkan verilirken, diğer sekmeler adeta donduruluyor ve hiçbir işlem yapılmasına izin verilmiyor. Bu da işlemcideki yükü azaltırken, daha az enerji ihtiyacını sağlıyor. Aynı zamanda video oynatma ve sayfa görüntülemelerde de ciddi oranlarda optimize edilmiş ayarların geçildiği opera bu bakımdan kullanıcılar için oldukça makul bir seçenek sunmuş durumda.

Tarayıcı ile birlikte gelen özelliğin kullanılabilmesi için kişilerin manuel olarak özelliği açması gerekiyor. Bunun için tarayıcının sağında yer alan pil butonuna basmanız yeterli.

In this article

Join the Conversation