Oppo’dan Selfie Canavarı F1 Plus

Oppo yeni F1 Plus ile Selfie'ye yeni bir boyut getirmeyi hedeflemiş gibi gözüküyor. Oppo F1 Plus özellikleri ve tüm detayları haberimizde.

719 0
719 0

Oppo yeni F1 Plus ile fotoğraf çekmeyi seven kitleyi mutlu edecek bir adım attı. F1 Plus diğer özellikleri ile de kullanıcısını mutlu edecek türden bir telefon.

Tasarımsal Detaylar

F1 Plus’ın tasarımsal detaylarına baktığımız zaman iPhone 6 serisinin türevi bir kasa olduğunu görüyoruz.F1 Plus’ın ince ve şık tasarımı ilk bakışta dikkat çekiyor.

Tasarımsal detaylar ile birlikte teknik detaylara baktığımız ve telefonu bir bütün olarak düşündüğümüz zaman Oppo’nun iyi bir iş çıkardığı söyleyebiliriz. Cihazda ayrıca parmak izi sensörünün de bulunması premium hissi biraz daha arttırıyor.

F1 Plus 5.5 inç ekran boyutuna sahip. Kullanıcılara 401 PPI‘lık bir değer sunan bu ekran Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Telefonun ağırlığı ise 145 Gram.

Önemli değerlerden birisi de batarya bölümünde. Marka batarya kısmında 2850 mAh kapasiteli Li-Po pil kullanmayı tercih etmiş ki bu tercih cihazın ağırlık kazanımında önemli bir yere sahip.

Oppo F1 Plus özellikleri

Android 5.1 ile gelmesi beklenen F1 Plus’ta Oppo 2.0 güç üreten Cortex A53 işlemciyi kullanmayı tercih etmiş. 4 GB Ram desteği bulunan cihazın grafik işlemcisi tarafına baktığımız zaman Mali-T86‘nın kullanıldığını görüyoruz.

F1 Plus kullacısını depolama kapasitesi konusunda da mutlu edecek değerlere sahip. Cihazın dahili depolama alanı 64 GB olarak belirlenmiş ve bu 128 GB‘a kadar yükseltilebiliyor.

  Oppo F1 Plus kamerası ile öne çıkıyor

F1 Plus’un belki de en öne çıkan özelliği ön kamerasında. Oppo, Selfie severler için ön kameranın megapixel değerini arka kameradan bile önde tutmuş.

Cihazın kamera değerlerine baktığımızda 16 MP ön, 13 MP arka kamera değerleri olduğunu görüyoruz. Arka kamera bize 1080P 30 FPS ile video çekimi yapma imkanı sunuyor.

In this article

Join the Conversation