OurMine Pokemon Go Sunucularına Saldırdı!

Pokemon Go oyununda son dönemlerde yaşanan sunucu sorunlarının yoğunluktan değil, saldırılardan kaynaklandığı açıklandı.

804 0
804 0

Ourmine adı verilen bir hack grubunun uzun zamandan beri Pokemon Go sunucularına yönelik DDoS atakları gerçekleştirdiği açıklandı. Bu durum sonrasında çoğu oyuncu oyun girişlerinde sorun yaşarken, bu saldırılar nedeniyle milyonlarca oyuncunun oyuna giremediği belirtildi.  

Pokemon Go için yapılan bu saldırıların neden gerçekleştiği ile ilgili bilgi paylaşılmasa da Ourmine grubu tarafından bir açıklama yapılmış durumda. Yapılan açıklamada Pokemon Go yöneticilerinin kendileri ile iletişime geçene kadar bu saldırıların süreceği ve kesintisiz olarak sunuculara saldırı yapılacağı belirtildi.

Pazar Günü Başladı!

Pokemon Go ile ilgili yaşanan bu durumun Pazar günü başladığı öğrenilirken, Pazar gününden itibaren sosyal medyada da günden Pokemon Go olmuştu. Sunucularda yaşanan sorunlar nedeniyle çoğu kullanıcı Nintendo’ya tepki gösterirken, bu konuda Nintendo’nun sessiz kalması da işin dikkat çeken yanlarından birisi oldu.

Pokemon Go öncesinde de Twitter gibi pek çok sosyal medyaya yönelik yaptığı saldırılar ile adından söz ettiren hack grubunun amacının ne olduğu henüz öğrenilemedi. Fakat yapılan çalışmaların dünya genelinde milyonlarca oyun severi etkilediği de açık. Bu olayların ardından OurMine ile ilgili detaylar da sızdırılırken, 3-4 kişilik bir ekipten oluşan grubun, bu alanda yeni olduğu ve yaptıkları çalışmalar ile daha çok ses getirecek işlere yöneldikleri belirtildi.  

In this article

Join the Conversation