Overwatch’ta Lig Dönemi Başlıyor

Son dönemlerin en çok oynanan oyunları arasında yer alan Overwatch’da artık yeni bir modun daha oyunculara sunulacağı açıklandı.

1201 0
1201 0

Mayıs ayı itibariyle resmen satışa çıkan ve oyun severler ile buluşan Overwatch oyun sektörüne yeni bir sayfa açtı. Kısa süre içerisinde sürekli geliştirilirken yapılan açıklamalarda oyun içerisinde yeni bir rekabetçi modun sunulacağı belirtildi.

Dereceli Sistem Geliyor

Yeni oyun modu ile birlikte artık kişiler maç heyecanı yaşayarak lig oyunları oynayabilecek. Dereceli maç sistemi olarak oyunda yer alan seçenekler sayesinde kişiler lig karşılaşmalarına çıkacak ve böylece en üstte yer almak için yoğun çaba harcayacak.

Seviyesi 25 ya da 25 üstünde olan kişilerin katılabileceği bu dereceli maç sisteminde kazanan takımlara yüksek puanlar verilecek ve böylece birlikte sıralamalarda oluşmaya başlayacak. Pek çok farklı online oyunda yer alan dereceli maç sisteminin Overwatch’ta olmaması bugüne kadar eleştiri çeken noktalardan birisi olmuştu. Fakat konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda dereceli maç sisteminin oyuna dahil edildiği belirtilirken konuyla ilgili önümüzdeki günlerde artık kişiler bu sıralamalarda yarışmaya başlayacak.

Yapılacak güncelleme ile birlikte sezon sezon oyunun ilerleyeceği belirtilirken kişilerin güncelleme ile yeni oyunun özelliklerinin neler olduğu da belirtildi. Bu bakımdan mevsimlere göre hazırlanan sezonlara göre oyunu güncelleyerek sizler de katılabilirsiniz. Başlayacak yeni sezonun son tarihi ise 18 Ağustos ve bu tarihi itibariyle ligler sona erecek.

In this article

Join the Conversation