Overwatch Rekor Kırdı!

Blizzard tarafından Beta versiyonu yayınlanan Overwatch ile ilgili istatistikler de gelmeye başladı. Oyun şimdiden rekor kırmayı başardı.

624 0
624 0

24 Mayıs 2016 tarihinde piyasada sürülmesi beklenen Overwatch, beta versiyonunda bile büyük bir ilgi gördü. Blizzard tarafından oyunun sunulması pek çok kullanıcı için oyunun denenmesi yönünde garanti sağlarken, beta versiyon yayınlanan oyunun 1 haftalık süre içerisinde 9.7 milyon kişi tarafından oynandığı belirtildi. Bilgisayarların yanı sıra Xbox One ve PS4 için de geliştirilmiş Overwatch, bu balımdan çok daha fazla platformda oynanama imkanı sunmuş durumda.

1 haftalık beta süresi, Overwatch için çok iyi geçerken, oyundan da geri bildirimlerin iyi bir şekilde alındığı tahmin ediliyor. Oyunun beta sürümünün ardından gözler oyunun resmen sunulacağı tarihi çevrilirken, konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, 24 Mayıs tarihinde herkes oyunu oynama şansı elde edebilecek.

1 Haftalık Beta Rekor Kırdı!

1 haftalık beta süresinde yakalanan bu istatistikler az gibi görünse de diğer oyunlardaki rakamlara bakıldığında oldukça yüksek. Popüler durumda olan Destiny 4.6 milyon, The Division ise 6.4 milyon kullanıcıya erişebilmişti. Overwatch ise 9.7 milyon rakamına ulaşırken, bir diğer rekor istatistik ise oyunda 37 milyon maçın yapılması oldu.

4.9 Milyar Dakika Oyun Keyfi!

Beta süresinde her oyuncunun ortalama 8.4 saatini oyunda geçirdiği belirtilirken, toplamda 4.9 milyar dakika oyun oynandı. 

In this article

Join the Conversation