Özel Spam Arama Önleyici Özelliği Geliyor

General Mobile 4G, GM 5 Plus ve Nexus modelleri için yeni bir özelliğini geliştirildiği belirtilirken bu yeni özellik ile birlikte artık kullanıcılar spam aramalar hakkında bilgi sahibi alabilecek.

813 0
813 0

Son dönemlerde cep telefonlarında en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi spam aramalar olurken kullanıcıların çeşitli konularda mağduriyet yaşaması bu aramalar ile mümkün olabiliyor. Bu durumun önlenebilmesi adına ise Google özel bir proje daha gerçekleştirildi.

General Mobile 4G, GM 5 Plus ve Nexus modelleri için geliştirilen bu proje sayesinde artık spam aramalar kullanıcılara bildirilecek. Böylece ekranda spam aramasının geldiğini gören kullanıcılar bu aramaları açmayarak herhangi bir sorun yaşamaktan da kurtulabilecek.  

Spam aramalar kapsamında reklam tanıtımları, sizden para isteyebilecek çeşitli dolandırıcılar ya da sahte numaralar bildirilecek. Google tarafından başlatılan bu proje ile birlikte şimdilik sadece bazı modellerde desteklenecek ve özellik ile birlikte kullanıcıların telefon kullanımı güvenli bir hale getirilecek.

General Mobile 4G, GM 5 Plus ve Nexus için sunulan bu özellikler sayesinde ekranda spam bir aramanın gelmesi halinde kırmızı bir uyarı verilecek. Böylece normal aramalardan farklı bir ekranda görülecek arama sayesinde kullanıcılar spam aramalar ile normal aramaları kolay bir şekilde ayırt edebilecek. Yeni güncelleme ile sunulan bu özellikten telefon kullanıcıları ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

In this article

Join the Conversation