PayPal Artık Sadece Android Ve iOS Destekleyecek

PayPal mobil uygulamasının Windows Phone, BlackBerry OS ve Amazon Fire OS için verdiği destek yakında bitiyor. Şu ana kadar Android, iOS, Windows Phone, Bl May 26, 2016

664 0
664 0

PayPal mobil uygulamasının Windows Phone, BlackBerry OS ve Amazon Fire OS için verdiği destek yakında bitiyor.

Şu ana kadar Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire OS olmak üzere tüm mobil platformlarda yer alan PayPal uygulaması, bundan böyle sadece Android ve iOS üzerinden hizmet verecek. Şirket bu kararı 30 Haziran’da hayata geçirecek ve bu tarihten sonra Paypal uygulamasının Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire OS sürümleri kullanımdan kalkacak.

Şirket yöneticileri, bu sayede Android ve iOS mobil uygulamalarının daha hızlı gelişme kaydedeceğini bildirdi. Elbette para transferi veyahut hesapla alakalı diğer tüm işlemler web sayfalarından da yapılabiliyor. Başka bir deyişle aslında desteğin sonlandığı platformu kullananlar, mobil web sayfasına ulaşımla PayPal konusunda tüm işlemleri gerçekleştirebilirler.

Mobildeki en büyük kullanıcı kitlesi Android ve iOS tarafında bulunuyor. Dolayısıyla şirketler de boşa vakit harcamak yerine doğru kitleyi hedef alarak daha fazla kullanıcı kazanmak istiyor. Bir müddet önce Facebook da BlackBerry OS için benzer bir karar almıştı.

In this article

Join the Conversation