Periscope 1 Yaşına Girdi!

Twitter tarafından faaliyete geçirilen Periscope bir yaşına girdi.

747 0
747 0

Yaklaşık bir yıl önce yayın hayatına başlayan ve çok kısa bir süre sonra büyük ilgi gören Periscope’un 1 yaşına girdiği açıklandı. Twitter tarafından paylaşılan bilgilerde Periscope’un ilk yılında özel bilgiler takipçileriyle paylaşılırken sosyal medya ile ilgili istatistikler de verildi.

Twitter tarafından 2015 yılında kurulan ve 100 milyon dolar karşılığında alınan Periscope değerini katlarken aynı zamanda bir yıllık geçmişe sahip oldu. Dünya genelinde kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan teleskop yapılan geliştirmeler ile birlikte çok daha işlevsel hale gelirken Periscope kullanan kişi sayısı da milyonları geçti.

Konuyla ilgili açıklamalardan site üzerinden bir yıl içerisinde 2 milyon canlı yayın yapıldığı belirtilirken her gün milyonlarca kişinin izlediği videoların günlük olarak 110 yıla denk geldiği belirtildi. İstatistiklerin oldukça yüksek olması Periscope’un ne kadar popüler olduğunu gösterirken kendi alanında şu an için ilk sırada yer alıyor.

Periscope’un yüksek başarı oranlarına ulaşmasının ardından pek çok marka da canlı yayın için uygulama hazırlığı yaparken bu konuda ilk hamle Google’dan geldi. YouTube üzerinden kullanıma sunulan canlı yayın hizmeti ile birlikte kullanıcıların Periscope’ta olduğu gibi YouTube üzerinden de etkileşimde bulunması amaçlanırken Periscope mobil uygulamaları üzerinden de kullanılarak kişilerin daha kolay ve işlevsel bir şekilde video izleme ve canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Bu açıdan Periscope için rekabetin yaşanması beklenmezken artan grafikleri ile birlikte Periscope canlı yayın konusunda liderliğini 2016 yılında da sürdürüyor. 

In this article

Join the Conversation