Periscope’a Drone Desteği Geliyor

Son günlerde Periscope ile ilgili pek çok yenilik gündemde yer alırken konuyla ilgili yeni bir özellik daha paylaşıldı.

759 1
759 1

Periscope canlı yayın konusunda kullanıcıların tercih ettiği uygulamalardan birisi olurken bu uygulamanın daha da gelişmesi ve kullanıcılar tarafından tercih edilmesi adına son dönemlerde bir dizi yeniliğe gidildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda uygulamanın daha kolay bir kullanıma sahip olması ve kullanışlı bir hale getirilmesi adına pek çok yeni özelliğin sisteme ekleneceği belirtilirken son yapılan açıklama oldukça heyecan verici.

Artık dünyanın pek çok noktasında kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanan ve yaygın bir kullanıma sahip olan dronlar için Periscope üzerinden yeni bir değişikliğin yapılacağı belirtilirken Drone ve GoPro desteği ile birlikte çok farklı görüntüler ve canlı yayınlar yapmak mümkün hale gelecek.

Kişilere canlı yayın konusunda farklı bir deneyim sunmak isteyen Periscope, bu açıdan yeni özelliğine oldukça güvenirken, kullanıcılar da bu yeni özellik için oldukça heyecanlanmış durumda. Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin desteklenen modellere dikkat etmesi gerekirken konu ile ilgili yapılan açıklamalarda sadece DJI Inspire, Phantom 4, Phantom 3 Professional ve Advanced modellerine destek verileceği belirtildi.

iPhone üzerinden de kolay bir şekilde yönetimin yapılacak olması canlı yayınların farklı şekilde hareketlendirilmesi ve renklendirmesini sağlayacak.

In this article

Join the Conversation