Periscope’a ‘Öne Çıkanları Oynat’ özelliği eklendi

Periscope’a ‘Öne Çıkanları Oynat’ özelliği eklendi Canlı yayın uygulaması Periscope’a ‘Highlight’ ile yayınları daha hızlı keşfedip, izleme imkanı sağlayan “Periscope Öne Çıkanları Oynat” özelliği eklendi. Twitter, canlı yayın...

1132 0
1132 0

Periscope’a ‘Öne Çıkanları Oynat’ özelliği eklendi

Canlı yayın uygulaması Periscope’a ‘Highlight’ ile yayınları daha hızlı keşfedip, izleme imkanı sağlayan “Periscope Öne Çıkanları Oynat” özelliği eklendi. Twitter, canlı yayın uygulaması Periscope’un görüntüleme ve keşfetme özelliklerinde değişiklikler gerçekleştirdi. Yeni eklenen özellikler arasında, bir yayının en ilginç anlarını otomatik olarak ön plana çıkaran “Highlight” (Öne Çıkanları Oynat) yer alıyor ve bu “Highlight”lar tweet’lerin içine entegre edilebiliyor. Ayrıca yenilikler arasında, “Watch Tab” ve “Global Feed” özellikleri de daha kapsamlı olarak canlı yayını otomatik yürütme imkânı sağlıyor.

periscope-1500x844

Her Periscope yayını için otomatik olarak kısa bir fragman oluşturan Highlight özelliği ile önceki günlerden, herhangi bir Periscope kullanıcısının, bir grup highlight yayını izlenebiliyor. Ayrıca yayınların ‘highlight’larına, herhangi bir hashtag üzerinden arama yaparak ulaşılabiliyor. Buna ek olarak yenilenen “Watch Tab” ve “Global Feed” kullanıcılara yayınları daha uzun, kapsamlı bir formatta gösteriyor ve otomatik yürütme özelliği ile de canlı yayınlar, dünyada neler olup bittiğini izleyicilere anında gösterme imkânı sağlıyor.

1-6Bznr2OvE-Oiflyy4PiQpA

Yeni özelliklerle Periscope yayınları, Periscope bağlantısı sağlayan linklerin ‘tweet’e eklenmesiyle web üzerinde de oynatılabilecek. Kullanıcılar da bundan böyle Periscope’taki yoğun ve ilgi uyandıran içerikleri kendi sosyal ortamlarına entegre edebilecek. Aynı zamanda izleyiciler de içerikleri daha kolay keşfederek, canlı olarak izleyip tekrar oynatabilecekler.

Periscope’un CEO’su ve kurucu ortağı Kayvon Beykpour güncellemeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl boyunca Periscope’ta inanılmaz bir büyüme olduğunu gördük. Bu nedenle her bir yayının öne çıkan bölümlerini (highlights) kolay bir şekilde otomatik olarak oynatacak bir yöntem geliştirdik. Ayrıca yayıncıların oynatılabilen yayınları web’in herhangi bir yerine entegre etmelerini de kolaylaştırdık. Periscope da bundan böyle sadece bir ‘tweet’in içine yerleştirilerek yayınlanabilecek.”

periscope-yeni-ozellikler

 

Periscope’a gelen yeni güncellemeyle birlikte artık internet üzerindeki Periscope yayınları, Twitter içerisinde veya ‘tweet’lerdeki linkler üzerinden izlenebilecek. ‘Highlight’ları tekrar oynatma özelliğineAndroid ve iOS’tan erişilebiliyor. Şu anda Android’te canlı yayınlar otomatik olarak oynatılabilirken, bu özellik önümüzdeki haftalarda iOS’ta da kullanıma uygun hale gelecek.

In this article

Join the Conversation