Podcastler Artık Play Music’de!

Google'ın geçtiğimiz günlerde duyurmuş olduğu Podcastler, Play Music ile birlikte kullanıcılar ile buluşuyor. Google Podcast'in detayları haberimizde.

788 0
788 0

İnternet üzerinden kullanıcıların dinleyip isterlerse indirebileceği ses kayıtları, müzik veya diyalogları içeren taşınabilir cihazlarda oynatılabilen programlar Podcast olarak adlandırılır.

Apple kullanıcılarının uzun süredir aşına olduğu Podcastler artık Google tarafından Play Music bünyesinde kullanıcılara sunulacak.

Google aslında Ekim 2015’te kullanıcılara Podcast özelliğini duyurmuştu. Ama artık bu özellik Play Music bünyesinde kullanıcılara sunuluyor.

Yakın zamanda ise Google, kullanıcılara tıpkı iOS’taki gibi sadece Podcastleri içeren resmi bir Android uygulamanın  da yayınlanacağı sinyalini de verdi.

Podcastlerin Play Music bünyesine aktarılmasının bana ne faydası var diyorsanız; telefonunuza varsayılan müzik dinleme programını Play Music olarak ayarlamış iseniz hem müzik listenize hemde favori Podcastlerinize tek bir program üzerinden erişebilme imkanı biz kullanıcılara sunulacak.

 

In this article

Join the Conversation