Pokemon Go App Store’da Rekor Kırdı!

Pokemon serisinin mobil oyunu olan Pokemon Go, ilk haftasında rekor kırdı.

806 0
806 0

App Store da yayınlanmaya başlanan Pokemon GO ilk haftasında büyük bir rekora imza attı. Dünya genelinde yüksek oynanma rakamlarına ulaşmayı başaran Pokemon Go yakaladığı başarı ile birlikte aynı zamanda uygulama marketlerden de iyi bir gelirin elde edilmesini sağlıyor. Google Play Store App Store üzerinden yayınlanan oyun için bugüne kadar yüksek indirme rakamlarıyla iyi bir gelirin elde edildiği tahmin edilirken konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda App Store’da Pokemon Go’nun rekor kırdığı açıklandı.

Kısa süre içerisinde en çok indirilen oyunlar sıralamasında ilk sırayı yer alan Pokemon GO bu kadar kısa süre içerisinde çok iyi bir çıkış yapan en iyi oyunlar arasında yer aldı. Pokemon Go üstelik üretici firmaya kazandırdığı gibi aynı zamanda App Store üzerinden yapılan indirmeler ile Apple’ın kasasının da dolmasını sağlıyor. Konuyla ilgili yapılan tahminlerde oyundan sadece Apple için üç milyar dolarlık bir gelirin elde edilebileceği belirtildi.

35 Ülkede Oynanıyor

Son olarak Japonya’da kullanıcılara açılan oyun böylelikle 35 farklı ülkede oynanmaya başlanırken dünya genelinde Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlar uygulama marketler üzerinden uygulamayı resmi bir şekilde indirerek oynayabiliyor. Bu durum oyunun daha da popüler bir hale gelmesini sağlarken gelirleri de arttırıyor. 

In this article

Join the Conversation