Pokemon GO New York’u Karıştırdı!

New York’ta Pokemon GO oynayan oyuncular, nadir bir pokemonu avlamak için adeta ortalığı birbirine kattı.

1388 1
1388 1

ABD’de resmi olarak oynanmaya başlanan Pokemon GO için büyük bir ilgi gösterilirken, geçtiğimiz günlerde Vaporeon adı verilen bir Pokemonun bulunması, tüm Pokemon GO oyuncularının bu bölgeye akın etmesine neden oldu. 20 bine yakın oyuncu bir anda Central Park’a Pokemon avlamak için giderken, parkta tam anlamıyla izdiham ve kargaşa yaşandı.

İnsanlar arabalarını yollarda bırakıp, Pokemon GO oynamak ve nadir bir pokemonu yakalamak için bölgeye giderken, Pokemon GO tutkusunun son noktası da bu yaşanan olay ile birlikte gözler önüne serildi.   

Trafik Kilitlendi!

Pokemon GO oynamak için arabalarını yol ortasında bırakarak parka koşmaya başlayan kişiler nedeniyle bölgedeki trafik kilitlenirken, şehirdeki yetkililer de bu durum karşısında çaresiz kaldı. Pokemon GO oynamak için eline telefonu alan herkes çevresindeki olaylara da dikkat etmeden koşarken küçük çaplı pek çok kaza yaşandı.  

O Anlar Kayıt Edildi

New York’ta yaşanan amatör bir kamera tarafından görüntülenirken, yüzlerce kişinin bu oyunu ne kadar ciddi aldığı ve nasıl bir kargaşa yarattığı da videoda göründü. İşte yaşanan o anlar;

In this article

Join the Conversation