Pokemon GO’da Kadınlar Üstün!

Pokemon GO oyununu oynayan kişiler üzerinden yapılan incelemelerde kadınların oyuna daha fazla ilgi gösterdiği ortaya çıktı.

1011 0
1011 0

Pokemon GO oyununu milyonlarca kişi oynarken, bu durum pek çok açıdan araştırma konusu da olmuş durumda. Kişilerin oyun oynama alışkanlığını değiştiren Pokemon GO, aynı zamanda kadınların da bu alana ilgi göstermesin sağladı. Arttırılmış gerçeklik ile oynanan oyunda Pokemon avlamak kişilerin son zamanlardaki en büyük hobilerinden birisi olurken, kişilerin Pokemon GO oynayarak uzun saatler boyunca dolaşması da sürekli gündemde yer alıyordu.

Kadınlar Önde

 Pokemon GO oynayan kişiler üzerinden yapılan araştırmalarda %63 oranında kadın ve %37 oranında erkek oyuncuların oyunu oynadığı tespit edildi. Bu bakımdan kadınların erkeklere oranla bariz bir üstünlüğü olan oyunda, yaş aralıkları da oldukça ilgi çekici. Oyuncuların 18 ile 29 yaş aralığında yüzde 26 oranına ulaşmış olması genç nesilden ziyade orta yaşın bu oyunu oynadığını gösteriyor. Oyunun yaşlara göre oynanma oranları ise şöyle; 13-17 yaş Aralığı %22, 18-29 yaş aralığı %46, 30-50 yaş aralığı %25 ve 50 yaş ve üstü %6.

Oyunda harcamalar da son zamanlarda artarken, 100k ve üzeri harcama yapan kişilerin oranı yüzde 34’e kadar çıkmış durumda. Bu bakımdan oyun için tüm gününü veren kişiler ceplerinden de ciddi oranlarda harcama yapmaktan geri kalmıyor.

In this article

Join the Conversation