Porsche Geleceğin Otomobillerine Yöneliyor

Porsche, yeni otomobil teknolojileri kapsamında önemli bir adım atarak, ilgili departmana Gartner Uzmanı’nı atadı. Porsche’nin geleceğin otomobil çalışmaları ile ilgili detaylar haberimizde.

708 0
708 0

Geleceğin otomobilleri adı altında, sektörün otomobil firmalarının girişimleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Otomobil sektörünün dev isimlerinden Porsche, spor otomobillerin online bağlantılar ile bütünleşme teknolojisi kapsamında ABD Bilgi Teknolojisi Uzmanı Gartner firmasından bir uzman tuttu.

Porsche’nin geleceğin otomobilleri konusunda ilgili departmanında bundan sonra Gartner uzmanı Thilo Koslowski görev yapacak.

Thilo Koslowski, Gartner firmasında Başkan Yardımcılığı yapmış, otomotiv bölümü uygulama liderliği pozisyonunda görev almıştı. Kendisinin Porsche’ye geçmesinin ardından şu anki İcra Kurulu Başkanlığı görevi Oliver Blume’a devredilecek.

Porsche’nin gelecek otomobil teknolojileri kapsamında Volkswagen ile bir birlikteliğin içerisinde olduğu biliniyordu.

Bu bağlamda Gartner uzmanın da desteği ile önümüzdeki yıllardaki tüm otomobil çözümlerinde ayrıntısı henüz açıklanmayan online bağlantılı otomobil teknolojileri üzerinde durulacak.

Şirket Reuters’da yer alan habere göre halihazırda 1 Milyar Euro değerindeki meblağı 1000’den fazla üretilecek “Mission E” modellerime yatırmış durumda.

Thilo Koslowski yeni göreviyle aynı zamanda, dijital otomobil dönüşümleri konusunda diğer şirketlerle sağlanacak ortaklık projelerinin de başında olacak.

In this article

Join the Conversation