Resimden Metin Kopyalama Nasıl Yapılır?

Resim formatında kaydedilmiş olan metinlerin yazı olarak alınabilmesi amacıyla Microsoft OneNote kullanılabilmektedir.

783 0
783 0

Kitap ya da metinlerin taranması ile elde edilen görüntülerin Microsoft Word üzerinden düzenlenebilmesi ya da başka bir metin düzenleyici kullanılarak metin üzerinden düzenleme yapılabilmesi amacıyla kişilerin bazı işlemler yapması gerekmektedir.

Bu konuda piyasada ücretli olarak satılan pek çok uygulaması olsa da Microsoft paketi ile gelen Microsoft OneNote uygulaması da kullanılabilmektedir. Microsoft OneNote uygulaması üzerinden metin kopyalamak isteyen kişilerin çok kolay bir şekilde bu işlemlerin yapılabilmesi mümkündür.

Microsoft OneNote üzerinden kişilerin metin alabilmesi için ilk olarak uygulamayı açması ve ardından uygulama üzerinden resim eklemesi gerekmektedir. Resim eklemek isteyen kişiler ise aşağıda yer alan resimden bu konuda işlemleri nasıl yapacağını öğrenebilir.

Programa resim yüklendikten sonra ise kişilerin bu resimdeki metinleri almak için işlem yapılması gerekmektedir. Bunun için ise resmin seçilmesi ve ardından resim üzerinden sağ tık ile menünü açılması gerekmektedir. Bu menüde resimden metin kopyala seçeneği seçildikten sonra metinler yazı üzerinden taranarak alınacaktır.

Resim üzerinden alınan metinler sayesinde kişiler bu metinler üzerinden istediği gibi oynama yapabilmekte ya da metinleri kullanabilmektedir. Fakat kötü çözünürlükteki görsellerden metinlerin alınması noktasında bazı yazım hataları olabilmektedir. Bu nedenle alınan metin üzerinden kısa bir kontrolünün yapılması hataların giderilmesini sağlayacaktır. 

In this article

Join the Conversation