Sahte WhatsApp Uygulamalarına Dikkat!

Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan olan WhatsApp ve Google Play gibi uygulamaların taklit edilmesiyle pek çok kullanıcının mağdur edildiği ortaya çıkaran.

725 0
725 0

Google Play üzerinden yayınlanan uygulamaları tercih etmeyen ve farklı internet siteleri üzerinden kullanıma sunulan uygulama sayfalarını tercih ederek bu siteler üzerinden uygulamaları telefonlarına indiren kişiler pek çok konuda mağdur duruma düşebiliyor. Bu bakımdan son dönemlerde ortaya çıkan mağduriyetler sonrasında uzmanlar önemli açıklamalar yaparken kişilerin mutlaka güvenli siteleri ve özellikle Google Play’i tercih etmesi gerektiği belirtildi.

Aynı Şekilde Yayınlanıyor!

Uygulamaların isimlerinin kullanılarak kullanıcılara tuzak kurulduğu ve telefonlara pek çok zararlı yazılımın bu sayede kurularak kişilerin pek çok kişisel bilgisinin alındığı belirtilirken özellikle telefon üzerinden ödeme yapan kişilerin daha dikkatli olması istendi. Telefon üzerinden kredi kartı bilgilerini girerek alışveriş yapan kişilerin bu tür yazılımlara maruz kalması halinde kredi kartı bilgilerinin alınabileceği ve bu nedenle maddi açıdan da mağduriyet yaşanabileceği belirtilirken güvenli yerlerden indirilecek uygulamalar ile birlikte bu tür sorunların önüne geçilebileceği açıklandı.

Konu ile ilgili son olarak yaşanan tehditlerin özellikle Danimarka ve İtalya ülkelerinde görülmeye başlandığı, bu tehdidin tüm Avrupa’yı kapsayacağı belirtildi. Bugüne kadar özel güvenlik firmaları tarafından yapılan incelemeler neticesinde 55 zararlı yazılımın tespit edildiği belirtilirken özellikle bu tür uygulamaların mesajlar aracılığıyla yayıldığı açıklandı. Bu bakımdan gelen mesajlarda ki linklerin kullanılması konusunda da kişilerin dikkatli olması gerekiyor.

In this article

Join the Conversation