Samsung’tan Yeni Bir Ağ: Waffle

Samsung, Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge modelleri ile gündemde yer alırken bugün basında Samsung'un yeni projesi yer aldı.

1298 0
1298 0

Samsung’un son zamanlarda sosyal proje üzerinde çalıştığı öğrenilirken yeni projenin Instagram benzeri bir sosyal ağ olacağı açıklandı. multimedya girişimleriyle tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung tarafından yapılması planlanan bu yenilik Samsung’un bu alanda da ne kadar başarıya ulaşabileceğinin bir testi olacak.

Waffle olarak adlandırılan yeni sosyal medyanın fotoğraf paylaşımlarında farklı bir deneyim sunması beklenirken bu konuda uygulamanın özellikle Samsung’un kendi cep telefonları ile uyumlu bir şekilde çalışması da Samsung’un bu servisinin daha da popüler hale gelmesini sağlayacak. Telefon sektöründe Apple ile birlikte zirveye oynayan yeni modelleri ile adından çokça söz ettirmeyi başaran Samsung’un Waffle projesinin ne kadar başarılı olacağı bilinmese de Samsung tarafından bu alanda da projelerin yapılmaya başlanması markanın geleceğe yönelik planlarının anlaşılmasını sağladı.

Yeni sosyal medya ile ilgili yapılan tanıtımlarda fotoğraf paylaşımından çok kişilerin fotoğrafı paylaşarak bir hikaye oluşturması amaçlanıyor. Verilen bir örnekte bir kişinin yabancı bir ülkede çektiği fotoğrafın altına o bölgede bulunan kişilerde fotoğraf ekleyerek bir hikaye oluşturuyor. Böylece belli bir konuda fotoğrafların arşivlenmesini sağlayacak olan Waffle sosyal medya olmasının da ötesinde geniş bir fotoğraf arşivine de sahip olacak. Waffle ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde netleştirilmesi bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation