Samsung’tan Yeni Model: Galaxy C5

Samsung, yeni tasarımıyla dikkat çeken Galaxy C5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İşte cihaz ile ilgili elde edilen ilk bilgiler…

1144 0
1144 0

Galaxy C5 üzerinde Samsung tarafından uzun süreden beri çalışmalar yapıldığı bilinse de cihaz hakkında net bilgi almak mümkün olmamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir test sonuçlarının sızdırılması ile birlikte cihaz hakkında bilgi almak mümkün olurken, artık C serisini de geleceği kesinleşti. Samsung tarafından bugüne kadar A, E, S, Note ve J serileri bulunurken, bu seriler arasına eklenecek yeni serinin C serisi olacağı öğrenildi.

Samsung tarafından C serisinin ilk üyesi Galaxy C5 olarak belirlenirken, telefon 5.2 inç boyutunda  bir ekran ile kullanılacak gelecek. Metal bir tasarımın tercih edildiği cihaz bu açıdan oldukça farklı bir görünümde olurken, 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcinin kullanılacak olması da Galaxy C5’i farklı kılan özelliklerden birisi olacak.

Geekbench skorlarına erişim sağlanan cihaz, 640 ve 3.163 puan ile testten çıkmayı başarırken cihaz orta ve üst segment arasında yer alacak.

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminin bulunacağı Galaxy C5 için hedef pazarın Çin olduğu iddia edilirken, pek çok detay ise şu an için soru işreti. Cihaz hakkında tüm geliştirmelerin yapılarak çalışmaların tamamlanmasının ardından Galaxy C5‘in Samsung tarafından tanıtımının yapılması ile cihazın tüm özelliklerini öğrenebilmemiz mümkün olacak.  

In this article

Join the Conversation