Samsung 3’ü 1 Arada Cihaz Üretecek!

Samsung tarafından son dönemlerde alınan yeni bir patent teknolojide yeni bir gündem yarattı.

1337 0
1337 0

Yüksek özelliklerdeki telefon modelleriyle dünya genelinde ilgi gören Samsung yaptığı patent başvurusu ile birlikte oldukça ilginç, bugüne kadar görülmemiş bir cihaz için hazırlıklara başladığını gösterdi. Üçü bir arada olarak tanımlanabilecek yeni bir patent için başvuru yapan Samsung patent ile birlikte akıllı saat, telefon ve tablet olarak kullanabilecek yeni bir cihazın üretimine başlayacak. Bugüne kadar ikisi bir arada telefonların kullanıldığı görülürken üçü bir arada olarak kullanılan herhangi bir cihaz bulunmuyor ve Samsung’un bu konuda başarılı olması halinde sektörde bir ilkli gerçekleştirmesi bekleniyor.

İlk Olacak!

Patent başvurusunun yapılması bu konuda çalışmaların büyük oranda tamamlandığı ve seri üretimlere geçilebileceğini gösterirken artık kişilerin akıllı saat, telefon ya da tablet gibi farklı cihazları kullanmasına gerek kalmadan tek bir cihaz üzerinden tüm cihazların kullanımına sahip olmak mümkün olacak.

Tamamen katlanabilir bir ekranı bulunan cihazın üçü bir arada olarak kullanılmasının bu sayede mümkün olacağı tahmin ediliyor. Kolda kullanımı sırasında kıvrılabilecek ya da düz tutulduğunda tablet bir şeklinde ekranın düz olabileceği düşünülüyor.

Samsung tarafından henüz konuyla ilgili hiçbir açıklama ya da ipucu paylaşılmazken yapılan patent başvurusu ile birlikte pek çok konuda detaya ulaşmak da mümkün.

In this article

Join the Conversation