Samsung 4 TB’lık SSD İle Cep Yakacak

SSD sürücülerinin hızı ve performansı yüksek olması, bu konuda ilgiyi arttırırken Samsung sunduğu yeni 4 TB’lık SSD ile adeta cepleri yakmaya geliyor.

812 0
812 0

Samsung tarafından üretilen son depolama birimi oldukça üstün özelliklere sahip olsa da fiyatı ile alım gücünü de zorluyor. 4 TB depolama alanı bulunan SSD, depolama konusundaki tüm ihtiyaçları çözebilse de bu konuda fiyatın çok yüksek tutulması, pek çok kişinin alım gücünü zorlayacak.  

Yeni SSD’nin Fiyatı Ne Kadar?

Samsung tarafından yapılan tanıtım ile duyurusu yapılan SSD 1.500 Dolar’a satılacak. Türkiye’de satışa çıkacak ürünün minimum 6 bin TL olması bekleniyor. Özellikle Türkiye’de ek vergilerin de eklenmesi fiyatın yükselmesine neden olurken, bu kadar yüksek bir ücret ile kimlerin SSD’yi tercih edeceği de merak ediliyor. Yüksek fiyatı ile daha çok kişisel kullanımdan ziyade iş dünyasına yönelik olan bu depolama çözümü, arşivleme ihtiyacı olan firmalar için oldukça ideal .

Depolamada şu anda standartların dışında olan ürün, bu nedenle yüksek bir fiyat ile satılıyor. Bu bakımdan fiyatta Samsung’un çok fazla bir etkisi bulunmuyor. Cihaz ile ilgili yapılan tanıtımlarda cihazın 540MBps okuma ve 520MBps okuma hızı olduğu belirtilirken 2.5 inç büyüklüğündeki ürün kolay bir kullanıma sahip.  

In this article

Join the Conversation